...a Prase dneska zvítězí

Apr 2007
Jsme piči, vole... piči.
Summary only available when permalinks are enabled.
Jako tradičně se první zápas jarní sezóny hrál za krásného počasí. Bohužel jsme si toto počasí nemohli při hře vychutnat, jelikož naše nové domácí hřiště na Hanspaulce bylo překryto nafukovací halou, takže jsme hráli za úporného vedra a dusna uvnitř. Nafukovačka se má sundat 15. dubna, nevíme, jestli na příští zápas už bude naše Piggy Arena opět otevřená.

Vzhledem k prvnímu zápasu sezóny se očekávala větší účast prasat. Do branky se postavil Brdy, do pole jsme měli kapitána Hruškina, Kolíse, Burzyho, Bičáka, Šišku, Štěpána a Valentinha, krátce po začátku zápasu přišel Cíba. To už jsme ale vedli 1:0. Po krátké oťukávačce a několika zmatcích v prasečí obraně jsme poprvé uděřili. Burzy vybojoval míč a dlouhou křížnou přihrávkou našel Hruškina, jenž hlavou o tyčku vsítil první gól FC Prase v jarní sezóně 2007. Prasatům se hra dařila a chytrou, kombinační hrou přehrávala soupeře, jenž zejména nakopával míče na mohutného útočníka, který sklepával míče pro druhou vlnu hráčů Forejtu.

Po nějakých 15 minutách to bylo už 2:0 pro Prase. Poté, co soupeř ztratil míč na naší polovině, vyrazil Valentinho do brejku proti prakticky jedinému obránci Forejtu. Na rohu soupeřovy šestnáctky našel připraveného Kolíse, který míč nezištně vrátil a Valentinho zakončoval do odkryté brány. Tento spíše sváteční střelec si tak splnil kvótu na příští dvě sezony již v prvním zápase. Bohužel vzápětí si střelec našeho druhého gólu obnovil zranění kotníku a musel ze hřiště. Tento okamžik může (ale také nemusí) být považován za klíčový v celém utkání.

Za neuvěřitelného horka totiž začala Prasata postupně fyzicky odpadávat. Forejt měl k dispozici dvě pětky, není proto divu, že byl tím běhavějším týmem. Ještě do přestávky jsme inkasovali velice hloupý gól po skrumáži v naší šestnáctce, které zřejmě předcházel faul na našeho kapitána, jenž postrčen vrazil do Brdyho a ten již nemohl na dorážku reagovat. Vstřelený gól povzbudil Forejt, jenž si ke konci poločasu vybudoval postupný tlak, jenž však nedokázal přetavit ve vyrovnání. Do kabin (čti "ven z toho zasranýho horka) se tedy šlo za stavu 2:1 pro FC Prase.

O přestávce jsme jako vždy probírali strategii a snažili se nadýchat čerstvého vzduchu.
DSCF9715web

Druhý poločas se pak už nedá popsat jinak než jako naprostá mizérie. Prasata přestala hrát kombinačně a jen se bránila tlaku čerstvých hráčů FC Forejtu. Bohužel naše obrana byla rozhozená, bylo jasně vidět, že nám chybí tradiční pilíře Fred, Fanda nebo Pádil. Výsledkem byly čtyři góly za druhý poločas v naší síti. Poslední gól mluví za všechny: dlouhý pas na naši šestnáctku, Hruškin ve snaze odhlavičkovat prodlužuje za padajícího Brdyho a nikým nekrytý obránce provokativně hlavičkuje do úplně prázdné brány. Ani psychicky dnes prasata nebyla v pohodě, hádali jsme se, hulákali na sebe, to se nám opravdu nepodobá. Zkrátka marast.

Přes veškerou snahu prasata nedokázala srovnat krok. Burzy i Cíba se pouštěli do samostatných akcí, ale ty končily buď střelou mimo nebo na kopačkách soupeřových obránců. I ostatní útočníci se dostali do slibných akcí, ale štěstí nám dnes zkrátka nepřálo. Za zmínku v druhé půli z naší strany stojí také pěkný Kolísův pokus o tradiční nůžky, který však skončil pouze odkopem z pozice sedmo.

No nic, první zápas nedopadl dobře, ale sezóna je ještě dlouhá. Minulou sezónu jsme začali výhrou 6:0, ale nakonec jsme nepostoupili. Máme teď 14 dní na další zápas, do té doby se určitě dáme dohromady. Horší už to totiž být snad ani nemůže.

Příští zápas hrajeme proti AC Guiness v neděli 15.4. ve 12:00 na Hanspaulce.