Zápasy FC Prase

...a Prase dneska zvítězí

FC Prase : Buffeti HK 1:1 (0:1)
Poslední zápas této sezóny byl pro Prase klíčový a docházka podle toho vypadala, prasata nakonec měla k dispozici přes dvě pětky, mimo navrátilců po zranění (Hruškin, Doležíl) se na pažitu po dlouhé odmlce objevil i samozvaný prezident klubu Srnka. Při převlékání na zápas prasata dokázala, že jim je fotbal bližší než matematika, a nemohla se tudíž dopočítat, jestli FCP už postoupilo do 6. ligy, nebo ne. Nakonec se všichni hráči shodli, že je nutné pro jistotu bojovat a bodovat pokud možno naplno nebo alespoň remizovat. Hrálo se za ideálního fotbalového počasí, bylo polojasno, kolem 25 stupňů. Zápas se od začátku hrál ve vysokém tempu a Prasata si hned vypracovala pár šancí. Bohužel v 6. minutě snad z první kloudné šance Buffetů padl gól do prasečí sítě - přuhrávka z pravé strany našla ve vápně útočníka Buffetů a ten z voleje rozvlnil síť za Brdym. (Je ale nutné podotknout, že ani tento gól nemění nic na skutečnosti, že se Brdy stal statisticky nejlepším brankářem 7.L ligy.) Následovala samozřejmě útočná smršť FC Prase, jelikož postup by v případě prohry mohl být ohrožen. Za zmínku stojí zejména situace před brankou Buffetů, kdy brankář a dva obránci B HK leželi na zádech, Kolís z dvou metrů netrefuje bránu a míč odražený od tyče se snaží Burzy dotlačit do sítě, ale jediný stojící obránce Buffetů odkopává do bezpečí. Škoda. Následovaly i další šance, ale brána Buffetů jako by byla zakletá. Soupeř se snažil skórovat z brejků, ale Brdy byl vždy na svém místě.Druhý poločas více méně pokračoval v nastoleném trendu. Hned po přestávce zahrávala prasata přímý kop z hranice vápna, ovšem Burzyho střela byla zblokována do rohu. Hned několik šancí měl Doležíl, asi muž zápasu. Ve 33. minutě zahrával Srnka roh, Doležíl se krásně uvolnil na hranici šestnáctky, ale jeho střela mířila nad. Hned pár minut poté vhazovali Buffeti aut, ale míče se zmocnil Doležíl, předal Burzymu, který vyhrál osobní souboj a nahrál míč zpět volnému Doležílovi, jeho prudká střela z dálky však jen těsně minula spojnici tyče a břevna. Svůj výkon ze začátku druhého poločasu korunoval Doležíl vyrovnávacím gólem ve 42. minutě. Na hranici vápna zaseknul míč, čímž zamotal hlavu obránci a brankáři Buffetů, kteří se srazili, přehodil si míč z pravé nohy na levou a podél přiběhnuvšího obránce rozvlnil síť prázdné branky. Nádherná individuální akce, kterou si můžete prohlédnou ve video sestřihu z utkání. I když stav 1:1 vyhovoval oběma mužstvům (Prase by mělo jistotu postupu a Buffeti jistotu setrvání v 7. lize), útočilo se dál a obě mužstva chtěla zvítězit. Optickou převahu mělo Prase, ale i Buffeti hrozili a místy si vytvořili tlak, který však ztroskotával na pozorné obraně Prasete a vynikajícím Brdym. Asi ve 45. minutě Burzy rozehrával roh a prudkou hlavičku nabíhajícího Fandy brankář Buffetů jen s obtížemi vytahoval na roh. Další šanci měl Doležíl, jeho volej však neměl dostatečnou razanci. Z další standardní akce hlavičkoval těsně nad Lubina. Poslední šanci zápasu měl Burzy, který vyhrál osobní souboj v polovině hřiště a šel sám na brankáře, v rychlosti však při pokusu obstřelit strážce svatyně Buffetů jen těsně minul branku.Celkově tedy šlo o velice pěkné utkání s happy endem pro oba týmy. Je nutné pochválit disciplínu Prasat, měli jsme přes 2 pětky, což se snad nestalo od prvního zápasu podzimní sezóny, kdy jsme rozdrtili Cosmetic 6:0. Statistiky: FC Prase : Buffeti HK 1:1 (0:1)Góly: 6. M. Kurcik - 42. DoležílSestava: Brdy (G), Hruškin (C), Burzy, Doležíl, Fanda, Kolís, Fred, Lubina, Bičák, Šiška, Štěpán, Srnka, “Valentinho”Komentář Týdeníku PSMF: Zápas byl velmi vyrovnaný, i když Prase mělo opticky více ze hry. To jim však nebylo nic platné, když od 6.minuty prohrávali 1:0. Všechna snaha se přesunula do útoku a od smrtících protiútoků je zachránil brankář. V druhém poločase převaha vyvrcholila ve vyrovnávací gól, avšak na víc to nestačilo i díky hostující obraně. Zápas byl hrán v přátelském duchu a byl navýsost pohledný.
|
FC Prase : Bohemia Chips A 2:0
Na zápase jsem nebyl, tak jenom komentář z Týdeníku HL:

"Vyrovnané utkání s minimem šancí a o vítězství Prasete rozhodl větší počet hráčů na střídání."

Stručné, jasné. Comeback oslavil náš kapitán, podle fotek, které jsem viděl a které budou brzo na webu, hrál i přes doposud nevyléčené zranění, ale podrobnosti neznám. Jinak tahle výhra nás vystřelila na samý vrchol tabulky, jestli počítám dobře, tak k postupu nám v posledním kole stačí remíza.

Statistiky:
FCP : Bohemia Chips A 2:0 (1:0)
Střelci: Lubina 30, Kolís 53
Sestava: Brdy, Hruškin, Burzy, Bičák, Šiška, Fred, Fanda, Pádil, Kolís, Štěpán, Doležíl, Lubina, "Valentinho"

Příští zápas hrajeme s týmem 24. června v 15:00 na Děkance s týmem Buffeti HK. Přijďte všichni, musíme bodovat, abychom určitě postoupili!
|
FC Prase : Albequerque Tuplaks 3:0
Hrálo se na Pražačce za dá se říci ideálního fotbalového počasí, bylo po dešti, teplota kolem dvaceti stupňů Celsia. Za Prase se sešlo osm bohatýrů: do branky se postavil Brdy, kapitánskou pásku převzal Šiška, v poli je doplnili špílmachr Burzy a Cíba, do obrany se postavili jistota Fanda a bojovník Fred a v útoku Šišku doplnili Štěpán a Bičák. Soupeři neměli nikoho na střídání, takže taktika byla jasná: dobře začít a uběhat Tupláky.

Po marném čekání na rozhodčího se píšťalky trochu neochotně ujal Valentinho. Mohu předem říct, že čas měřil zodpovědně a hru zbytečně nekouskoval, občas i zvedl ruku, aby ukázal, kdo vhazuje, zkrátka excelentní výkon na hranici jeho možností.

Vstup do zápasu se Praseti opravdu vydařil. Už ve 3. minutě rozehrával Štěpán roh, Cíba z hranice šestnáctky napálil míč do branky a Šiška z bezprostřední blízkosti jako správný kapitán rozvlnil síť - 1:0. Soupeř se snažil vyrovnat, ale obrana Prasete byla pevná, i když občas se útočníci zapomínali vracet. Přesto se Tuplaci do nějaké vyložené čance nedostali. Šiška pak mohl několikrát zvýšit, ale gólovky nerealizoval. V 16. minutě to bylo už 2:0 - Cíba prokličkoval přes tři obránce a v pohodě zavěsil - nádherná akce, která potěšila oko každého milovníka kopané. V posledních minutách první půle se Tuplaci snažili vstřelit kontaktní gól a vytvořili si mírný tlak, Prasata však dvougólový náskok do půli udrželi.

Začátek druhé půle byl poměrně vyrovnaný, ale přece jen bylo znát, že Tuplaci nemají nikoho na střídání - škoda, jinak by byl zápas určitě vyrovnanější, soupeř hrál se srdcem a bojoval. Naštěstí všechny třetím gólem uklidnil Burzy - na šestnáctce si obešel kličkou brankáře a zavěsil do prázdné brány:

Prase Albequerque-34

Zbytek zápasu byl formalitou, i když musíme přiznat, že i Tuplaci měli kvalitu. Občas si vytvořili i tlak, který však Prasata přestála a po pravdě tento tlak ani nevedl k nějakým velkým šancím. Naopak několika střelami se blýskli Cíba (přes ohradu do zeleně) nebo Burzy (přes ohradu na ulici). Dobrý zápas určitě odehrála většina Prasat - Šiška skóroval, Štěpán přihrál na dvě branky, Lubina nebezpečně střílel, Bičák dobře forčekoval hlavně ke konci zápasu a obranná dvojice Fanda - Fred s Brdym udrželi čisté konto. Fotky ze zápasu najdete tady (Fotky - Prase : Albequerque - musíte mít nainstalovanou poslední verzi Adobe Flash).

Shrnutí: celkem hezký zápas, Prasata využila početnější lavičky a po zásluze vyhrála. Při vyrovnanosti týmů se dva body určitě budou hodit.

Statistiky
FC Prase : Albequerque Tuplaks 3:0 (2:0)
Sestava:
Brdy, Šiška, Burzy, Cíba, Štěpán, Bičák, Fanda, Fred, Lubina
Góly: Štěpán (3.), Cíba (16.), Burzy (46.)

Příští zápas hrajeme v neděli 10.6. na Pražačce proti TJ Bohemia Chips A, poslednímu týmu tabulky, který ještě nebodoval!
|
FC Prase : Sebranka FC B 1:1
Na zápase jsem nebyl, takže jenom komentář z Týdeníku HL:

"Zápas se odehrával ve špatném prostředí a to ovlivnilo jistě oba týmy a i celkový konec utkání."

FC Prase : Pražská hnědka 1:1 (1:1)
Jelikož tuto sezónu kvůli zranění asi celou vynechám, opět jsem na zápase nebyl, ale přináším dva komentáře:

Kolís: V tropickém vedru spravedlivá remíza s papírově slabším soupeřem. prase dostal do vedení v desáté minutě aktivní burzič přízemní střelou z desti metrů, soupeř vyrovnával před přestávkou nádhernou křížnou střelou z pravého křídla do horního rohu fredovy brány. fred, ač zraněný, nahradil protentokrát brdyho, a brance zabránit nemohl. za zmínku stojí i statečný výkon lubiny, který hrál čtyřicet minut se zraněnou nohou, a přesto připravil gólovou šanci kolísovi, který však ze dvou metrů napálil pouze spojnici. kolís se stal hrobařem prasečích nadějí, když v posledních minutách přeloboval brankaře soupeře, ale míč se snesl opět jen na břevno. "hráli jsme hrozně," okomentoval náš výkon po zápae střelec burzič. přesto pochválil šišku a bičáka, kteří bojovali přinejměnším nadšeně.

Týdeník HL: Vyrovnané utkání se spoustou šancí. Oba góly padly po krásných střelách napříč brankou. Nejlepší hráč FCP neuveden.

Sestava: Fred, Bičák, Burzy, Lubina, Doležíl, Fanda, Kolís, Pádil, Štěpán
|
FC Prase : 0. Výlov FC 1:0
Nejdřív pozitiva: zápas se hrál asi před největší návštěvou jara, celkem se na náš mač dívalo pět lidí. Trávník byl v dobrém stavu, počasí bylo pro fotbal ideální.

Teď negativa: fotbal to nebyl nic moc. Ani jeden tým nepředváděl moc pohlednou, kombinační hru, byl to spíš fyzický fotbal, na což měla obě mužstva vhodné typy hráčů:-). První poločas byl ale od první minuty poměrně nervózní, občas dusnou atmosféru ještě přiostřovaly dost časté fyzické kontakty protihráčů na hranici faulu. Výlov byl asi trochu lepší ve středu pole, dokonce i kombinoval, avšak obrana Prasete byla pevná a Výlov se k vyložené šanci nedostal. Naopak Burzy dvakrát sám běžel na brankáře, avšak ani jeden pokus síť nerozvlnil, škoda, zvláště druhá šance si zasloužila úspěšnou realizaci.

1. šance: Burzy běží zprava,
Prase Vylov-6

2. šance: Burzy běží sám na brankáře:
Prase Vylov-25

Druhý poločas byl více méně stejný jako ten první. Opět byl k vidění spíše fyzický než kombinační fotbal a ani jeden z týmů se nevypracoval nějakou stoprocentní šanci, většina hry se odehrávala ve středu hřiště.

Když už se fanoušci připravovali na remízu, Prase vystupňovalo tlak a zlepšená hra přinesla ovoce. K Burzymu, jenž opět převzal roli špílmachra, se vrátil míč po rozehrání přímého kopu, nahrál před šestnáctku a Štěpán v běhu z voleje vymetl pavučinku soupeřovy branky. Pokud si pamatujete na Zidanův gól ve finále Ligy mistrů z roku 2002, tak tak nějak to vypadalo. Prase v posledních pěti minutách zápasu nejenže ubránilo výsledek, ale naopak mohlo několikrát využít otevřené obrany Výlovu a výhru pojistit.

Za zmínku ještě stojí rozhořčení hráčů Výlovu (teda přesněji jednoho z nich) a kritika výkonu rozhodčích po skončení zápasu, ve výbušné atmosféře však na Pádilovu nabídku "tak dejme bitku, chlapi" naštěstí nikdo nereagoval.

Statistiky:
Góly:
Štěpán 55.
Sestava: Brdy, Cíba (C), Burzy, Pádil, Fanda, Štěpán, Lubina, Brácha, Kolís
|
FC Prase : 1. FC Pradox 0:6k
Není co dodat- jsme kreténi... kontumace s posledním týmem tabulky... ach jo...
|
FC Prase : Old Mosquitos 3:0
Chlapci... děláte mi jenom radost. Na zápase jsem nebyl, potkal jsem jenom večer Bičáka v pizzerii, takže někdo prosím napište, kdo dával góly, kdo hrál a tak, ale každopádně zatim máme nakročeno na postup. Old Mosquitos byl po 3. kole vedoucím týmem!

Doplnění:

Góly: 14. Kolís hlavou, 23. Cíba střelou z dálky, 58. Burzy šaltlí přes všechy.

Sestava: Brdy, Pádil, Kolís, Cíba, Burzy, Šiška, Bičák, Štěpán, Fanda, Fred, Doležíl

Nejlepší hráč asi Šiška.
|
FC Prase : Hell Avalanche 3:2 (2:1)
Opět jenom krátká informace od našeho kapitána:

branky: burzanovský (2), hruška (krásně vypracovaný gól zády)
soupeř vedl a pak srovnával na 2:2 z penalty po naší ruce
Nejlepším hráčem na hřišti byl Šiška, jehož bojovný výkon zaručil Praseti plnou bodovou žeň.
sestava: brdy, hruškin, burza, bičák, fanda, pádil, šiška, ďolík, štěpán, fred

na zápas navázala prestižní soutěž o krále střelců, do jejíhož finále se podle nás, kteří jsme vypadli, dostali tři největší nekopové šiška, pádil a "bičák" lubina